Belgian GP 2020

Seitsemän kilometriä pitkä Ardennien vuoristossa sijaitseva rata on MM-sarjan pisin ja useimpien kuljettajien mielestä hienoin. Korkeuserot ja haastavat mutkat komeissa maisemissa tekevät kisasta niin katsojille kuin kuljettajillekin ainutlaatuisen. Span kuuluisassa Eau Rouge -mutkassa kuljettajat edelleen kokeilevat rajojaan ajamalla sen läpi täydellä kaasulla.

Bryssel EU-palatseineen on Euroopan pääkaupunki ja kansainvälinen kulttuurikaupunki. Se on myös ravintoloiden keskus, jossa vaativakin kulinaristi ja oluen ystävä löytää runsaasti valinnanvaraa.

Ajankohta: 4 päivää, 28.–31.8.2020

alk. 1 145 €/hlö

Varaa

Matkaohjelma

  • Perjantai 28.8.2020

    Finnairin suora lento lähtee Helsingistä klo 09.35 ja saapuu Brysseliin klo 10.55. Lentokenttäkuljetukset hotellille. Loppupäivä on vapaata aikaa tutustua Brysselin kaupunkiin.

  • Lauantai 29.8.2020

    Aamiainen hotellilla, jonka jälkeen oppaan johdolla kuljetus kisapaikalle. Paluukuljetus oppaan johdolla hotellille aika-ajojen jälkeen.

  • Sunnuntai 30.8.2020

    Aamiainen hotellilla, jonka jälkeen oppaan johdolla kuljetus kisapaikalle. Paluukuljetus oppaan johdolla hotellille palkintojen jaon jälkeen.

  • Maanantai 31.8.2020

    Aamiainen hotellissa, jonka jälkeen kuljetus lentokentälle. Paluulento Brysselistä lähtee klo 11.40. Saapuminen Helsinkiin klo 15.15.

Hinnasto

 

Belgian GP 28.–31.8.2020
HuonetyyppiHinnat €/hlö
Yhden hengen huone1290
Kahden hengen huone1125
Kolmen hengen huone1145

Toimituskulut 14 €.

Hintaan sisältyy
– Finnairin reittilennot Helsinki–Bryssel–Helsinki
– laukku ruumaan
– 3 yön majoitus jaetussa 2 hengen huoneessa aamiaisineen ja hotelliveroineen
– lentokenttäkuljetukset Belgiassa
– kisakuljetukset lauantaina ja sunnuntaina
– kisalipputasku ja -nauha
– suomenkielisen paikallisoppaan palvelut kuljetuksilla

Hintaan ei sisälly
– kisaliput (ks. hinnasto alla)
– matkavakuutus
– muut ruokailut

Kisaliput
Lipputilaukset sähköpostilla tai puhelimitse. Nuorisolippujen (6-15 vuotta) sekä päivälippujen hinnat toimistostamme. Lippujen tilauskulut ovat 30 €/tilaus. Lippuhinnat sitoumuksetta.

Kisaliput / 3 pv / Spa 2020(Avaa ratakartta)
Hinnat alk. €/hlö kategorioittainEnnakkohinnat (voimassa 31.5.2020 saakka)Normaalihinnat
AikuisetLapset (alle 16v)AikuisetLapset (alle 16v)
€ / hlö€ / hlö€ / hlö€ / hlö
Gold 1570260600285
Gold 8TÄYNNÄTÄYNNÄTÄYNNÄTÄYNNÄ
Gold 2500230525250
Gold 3500230525250
Gold 6500230525250
Gold 7500230525250
Gold 9500230525250
Gold 10500230525250
Gold 4445210465225
Silver 4385185405200
Silver 1370170390185
Silver 2370170390185
Silver 3370170390185
Speed CornerTÄYNNÄTÄYNNÄTÄYNNÄTÄYNNÄ
Bronze Zone1703017035

Hinnat sitoumuksetta.

 

Lisätiedot

Lentoaikataulut

28.8.2020, Finnair
AY1541 Helsinki–Bryssel 07.40-09.15

31.8.2020, Finnair
AY1542 Bryssel-Helsinki 11.40-15.15

Majoitus

Thon Hotel Brussels City Center ****
Avenue du Boulevard / Bolwerklaan 17
1210 Brussels
https://www.thonhotels.com/brussels/

Moderni hotelli Brysselin keskustan pohjoisosassa, lähellä Rue Neuven ostoskatua. Upea Grand Place -aukio on 15 minuutin päässä. Hotellissa on ravintola, baari, kuntosali, kokoustilat. Huoneita 454, joissa suihku/wc, ilmastointi, tv, puhelin, WiFi, minibaari, hiustenkuivaaja.

Ratainfo

Rata: Circuit de Spa-Francorchamps
Sijainti: pienessä Francorchampsin kylässä Itä-Belgiassa
Pituus: 7,004 km
Kierroksia: 44 = 308,052 km
Rataennätys: 1:46.286 (Valtteri Bottas, Mercedes, 2018)
Vuoden 2019 voittaja: Charles Leclerc, Ferrari

 

Peruutustapauksissa Saga Matkat noudattaa Yleisiä matkapakettiehtoja ja Saga Matkojen erityisehtoja.

Peruutusehdot luettavissa Saga Matkojen erityisehdoista.